Magnetic clips 'Clipper', max. load on the wall 300 g
set of 4, chrome-plated
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Item number | LIV-17 |
| Displacement force | approx. 300 g |
| Unit of Sale | 1 set |
| Brand: | Trendform |
| Price | ||
|---|---|---|
| 1 set | 13,23 EUR/set | |
| incl. VAT plus shipping | ||
set of 4, chrome-plated
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Item number | LIV-17 |
| Displacement force | approx. 300 g |
| Unit of Sale | 1 set |
| Brand: | Trendform |
| Price | ||
|---|---|---|
| 1 set | 13,23 EUR/set | |
| incl. VAT plus shipping | ||
13,23 EUR
incl. VAT plus shipping
promptly deliverable
available: 67 sets
Delivery time: 2-5 business days
Number of sets
The perfect little accessory for the office: a practical set of 4 magnetic 'Clipper' clips from Trendform. A single clip will hold several notes, individual photos or even small brochures on many magnetic surfaces. The chrome-plated surface gives these clips an elegant look. Thanks to their attractive packaging, they also make a great gift.
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Article ID | LIV-17 |
| EAN | 7640111239543 |
| Displacement force | approx. 300 g (approx. 2,94 N) |
| Brand |
|
| Quantity per set | 4 pieces |
| Coating | Chrome |
| Sticks to whiteboard | 9 A4 sheets |
| Length | 25 mm |
| Width | 10 mm |
| Colour | Silver-coloured |
| Design | Magnetic clip |
| Shape | Other |
| Material | Metal |
| Weight | 33 g/set |
Manufacturer: © Trendform AG, Allmendstrasse 32, 8320 Fehraltorf, info@trendform.com. EU Authorized representative: SG Spedition Deutschland GmbH, Hauptstrasse 99, 78244 Gottmadingen, Deutschland, info@sg-spedition.ch
Person responsible:
Webcraft GmbH / supermagnete, Industriepark 206, 78244 Gottmadingen, Germany, [email protected]
| 1 m | 7,13 EUR/m* | |
| from | 5 m | 5,07 EUR/m* |
| from | 25 m | 3,84 EUR/m* |
| 1 pc. | 32,70 EUR ea.* | |
| from | 3 pcs. | 29,12 EUR ea.* |
| from | 10 pcs. | 23,48 EUR ea.* |
| from | 20 pcs. | 22,40 EUR ea.* |
| from | 40 pcs. | 21,43 EUR ea.* |
| 1 pc. | 22,45 EUR ea.* | |
| from | 3 pcs. | 20,20 EUR ea.* |
| from | 10 pcs. | 18,66 EUR ea.* |
| from | 40 pcs. | 18,25 EUR ea.* |
| from | 80 pcs. | 17,27 EUR ea.* |
| 1 set | 20,50 EUR/set* |
| 1 pc. | 34,47 EUR ea.* |
1 set 14,25 EUR/set*
1 set 11,17 EUR/set*
1 pc. 9,74 EUR ea.*
1 set 2,72 EUR/set*
1 set 10,15 EUR/set*
1 set 10,24 EUR/set*
1 set 11,17 EUR/set*
1 set 11,17 EUR/set*
1 set 14,15 EUR/set*
1 set 10,15 EUR/set*
1 set 3,33 EUR/set*
1 set 10,15 EUR/set*
1 set 25,58 EUR/set*
1 set 11,17 EUR/set*
1 set 30,71 EUR/set*